Prenumeruoti


Naujienų archyvas

Šių metų spalio 25 d. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai dalyvavo finaliniame gaisrų prevencijos akcijos „Gyvenkime saugiai“ renginyje, kuris vyko Šeduvos miestelyje.
Renginys prasidėjo Šiaulių APGV viršininko Kęstučio Bautronio ir Šiaulių APGV valstybinės priešgaisrinės priežiūros viršininko Gražvido Butkaus sveikinimo žodžiais.
Šeduvos miestelio kultūros ir amatų centre buvo pristatyta renginio programa ir pravesta sveikos gyvensenos paskaita susirinkusiems miestelio gyventojams. Susitikimo metu gyventojams pristatyta vykdoma prevencinė akcija „Gyvenkime saugiai“, paaiškinta kaip tinkamai pasirengti šildymo sezonui bei kodėl reikalingi autonominiai dūmų signalizatoriai. Paskaitos metu pristatytas Šiaulių APGV sukurtas prevencinis socialinis filmas „Tvarkinga krosnis – saugus šildymo sezonas“.
Renginio metu buvo aplankyti net 77 miestelio gyventojų būstai. Apsilankymų metu namų šeimininkams teiktos konsultacijos ir patarimai kaip tinkamai eksploatuoti kietojo kuro krosnis, kaip teisingai valyti dūmtraukius, atkreiptas dėmesys į kylančius gaisrus dėl senos elektros instaliacijos ar netinkamai naudojamų elektros prietaisų. Taip pat gyventojams paaiškinta autonominių dūmų signalizatorių nauda ir net 10 gyvenamųjų namų buvo sumontuoti nauji dūmų signalizatoriai.

Šeduvos miestelio darželyje – mokykloje ir Šeduvos gimnazijoje buvo pravesta prevencinė akcija „Būk saugus, mokiny“. Mokiniai buvo supažindinti su skubios pagalbos telefono numeriu (112), paaiškinta melagingų pagalbos kvietimų daroma žala. Supažindinta su saugaus elgesio taisyklėmis buityje ir gamtoje, priminta kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus. Paaiškinta, kodėl negalima slėptis gaisro metu, bėgti per dūmus ir kaip elgtis užsidegus drabužiams. Mokiniams priminta apie evakuacinius išėjimus mokyklose ir namuose, akcentuota, kodėl reikalingos susibūrimo vietos ir kodėl negalima grįžti atgal į degantį pastatą. Aptartos pirminės gaisro gesinimo priemonės ir jų naudojimo principai. Akcijos metu mokiniams pademonstruota gaisrinė įranga, papasakota kaip ir kur ji naudojama gaisro metu. Akcijos metu Šiaulių APGV pareigūnams talkino ugniagesių gelbėtojų bičiulis bebriukas Ugnius.

Renginio pabaigoje tartas padėkos žodis visiems dalyvavusiems pareigūnams ir susirinkusiems gyventojams bei palinkėta gyventi saugiai.
Apie finalinį prevencinės akcijos „Gyvenkime saugiai“ renginį galite sužinoti daugiau peržiūrėję reportažą.
Infostudija 2018-10-25 (Šeduva)