Prenumeruoti


Naujienų archyvas


Ugniagesiai gelbėtojai paprastai gauna pranešimą, dažniausiai apie nelaimę, iš Bendrojo pagalbos centro ir vyksta nurodytu adresu. Vakarykštis iškvietimas Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3 – iosios komandos budintiems pareigūnams tik pačioje pradžioje buvo eilinis.
Pamainos vadas Gintaras Sakalauskas pasitikslinęs informaciją suprato, jeigu tai
tiesa – bus ką veikti. Pranešimas gautas 11 val. 34 min. apie tai jog mažametė mergaitė negali ištraukti kojos iš radiatoriaus. Ganyklų g. 40 yra netoli komandos, todėl svarstymams nebuvo daug laiko, viską teko spręsti jau nuvykus į vietą.
Atvykus paaiškėjo, kad trejų su puse metų mergaitė negali ištraukti kojos iš daug kam žinomo rusiškos konstrukcijos namo šildymo sistemos radiatoriaus. Mergaitė verkė, mama ją laikė pritūpusi ant rankų. Pirmiausia buvo nuraminta mergaitė ir mama pasodinta ant kėdės. Pasitarę ugniagesiai lygiagrečiai vykdė du sprendimus. Kampinio šlifuoklio, kuris yra gaisrinio automobilio komplektacijoje, pagalba pabandyti nupjauti radiatoriaus sekcijos kraštą taip išplatinant tarpą tarp radiatoriaus sekcijų. Bandyti panaudoti plėstuvus buvo atsisakyta, kadangi šitie radiatoriai gaminami iš trapaus metalo – ketaus. Kita grupė pradėjo išleidinėti vandenį iš šildymo sistemos, jeigu reikėtų ardyti radiatorių.
Delsimui laiko nebuvo, nes mergaitės koja jau buvo šiek tiek patinusi. Vaikas aprimo, o ugniagesiai dirbo savo darbą. Sukėlė mergaitės koją į radiatoriaus viršų, pridengė drėgna medžiaga ir platino ertmę. Sprendimas pasiteisino – išplatintos ertmės užteko ir įkalinta koja atgavo laisvę. Mergaitė buvo perduota medikų globai.
Jau šiandien, kaip pasakoja jos mama, jos dukra Greta vakarykščio įvykio nebeprisimena ir vėl dūksta su vyresniuoju broliu. Mama dėkinga gelbėtojams už suteiktą operatyvią ir profesionalią pagalbą. Mergaitei tai buvo didžiulis streso pliūpsnis.
To pliūpsnio dalis atiteko ir gelbėtojams. Verksmas, ašaros, nestandartiniai sprendimai ir jų įvykdymo galimybės visa tai atsakomybė ir pareiga. Tik tam paruošti žmonės gali tai atlikti. Toks atsitikimas pirmas per 25 komandos gyvavimo metus.

Šiaulių APGV 3-iosios komandos viršininkas Mečislovas Jurys