Prenumeruoti


Naujienų archyvas

Jau keli metai iš eilės ugniagesiai gelbėtojai dalyvauja rengiamoje miesto šventėje „Šiaulių dienos 782“. Tai tapo tradicija, ir šie metai – ne išimtis. Šventinę eiseną vainikavo motorizuotos technikos kolona, kurios metu ugniagesiai gelbėtojai pristatė savo šūkį – „Artimui pagalba, Dievui garbė“. Juos pasitiko gausiais plojimais susirinkę šventės žiūrovai. Išdidžiai riedėjo raudoni gaisriniai automobiliai Šiaulių miesto gatvėmis stebindami žiūrovų akį.
Aikštėje prie Šiaulių arenos, J. Jablonskio gatvėje, ugniagesiai gelbėtojai išrikiavo gaisrinių automobilių parką, gaisrinę gelbėjimo įrangą. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai organizavo gyventojų švietimą priešgaisrinės saugos klausimais, supažindino su gaisrų pagrindinėmis priežastimis, veiksmais gaisro metu. Priminė autonominių dūmų signalizatorių svarbą namuose ir susirinkusiems demonstravo jo veikimo funkcijas.
Ugniagesiai gelbėtojai rodė kas įvyksta namuose gaminat maistą, užsidegus aliejuj keptuvėje. Ne viskas gesinama vandeniu, tuo galėjo įsitikinti ir pamatyti renginio dalyviai.
Miestiečių ir mažųjų šventės dalyvių dėmesį prikaustė renginyje pasirodęs netikėtas svečias – ugniagesių gelbėtojų naujas bičiulis bebriukas Ugnius. Vaikai kalbino bebriuką Ugnių, fotografavosi su juo, o šis mažiesiems spaudė rankas, glostė galveles ir linkėjo geros dienos. Bebriukas Ugnius tapo nauju vaikų ir visuomenės draugu.
Artėjant šildymo sezonui kaminkrėčiais apsirengę ugniagesiai gelbėtojai bendraudami su miesto gyventojais priminė, kad privačių gyvenamųjų namų šeimininkai savo saugumu privalo rūpintis patys ir laiku išvalyti kaminus bei dūmtraukius.
Pamainos vadas surengė vaikų žaidynes. Vyko gaisrinių žarnų jungimo ir vyniojimo, virvės rišimo rungtys, o geriausiai su rungtimis susidoroję dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis. O kiekvienam teisingai atsakiusiam į Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnų užduodamus klausimus, Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos bebriukas Ugnius įteikė po balioną su Šiaulių APGV užrašu ir bilietą į keltuvą, kuriuo šiauliečiai kėlėsi į 32 metrų aukštį, pamatyti savo gimtą miestą iš paukščio skrydžio.
Gyventojai buvo konsultuojami šeimos išankstinio pasirengimo išgyventi ekstremaliųjų įvykių ar ekstremaliųjų situacijų atvejais. Gyventojams buvo teikiamos rekomendacijos, dalijami informaciniai lankstinukai ,,Programa Tavo saugumui“. Pademonstruotas išvykimo krepšys ir populiarinta svetainė lt72.lt.
Linkime būti visiems atsargiems ir išvengti gaisrų.